Hoppa till huvudinnehåll

Regionsamordnare

Kontaktuppgifter till VA-yngres regionsamordnare.

Region NORD – Från Dalarna i söder till Norbotten i norr

Linnea Lindgren, Sweco i Gävle
linnea.lindgren@sweco.se 
0705-903028

Tara Roxendal, Vakin i Umeå
tara.roxendal@vakin.se 
090-161506

Petter Walan, Vakin i Umeå
petter.walan@vakin.se 
0706-030178

Region ÖST – Svealand, förutom Dalarna

Martin Rosén, Tyréns i Stockholm 
martin.rosen@tyrens.se 
010-4522852

Niklas Svanberg, ATEK i Stockholm 
niklas@atek.nu 
0703-832257 

Region VÄST – Bohuslän, Halland, Göteborg och Västergötland

Christoffer Johansson, SVAPIPE i Mölnlycke
christoffer.johansson@svapipe.se 
0733-693601

Henrik Svensson, Aarsleff Rörteknik i Göteborg 
henrik.svensson@aarsleff.se 
0709-413447

Region SYD

Karolin Blomqvist, VA SYD i Malmö
karolin.blomqvist@vasyd.se 
040-6350344

Christoffer Wärff, RISE i Lund 
christoffer.warff@ri.se 
0703-196324

VA-yngre på sociala medier

Följ oss även på LinkedIn och Facebook